Za bramą marzeń - Roman Maliński Zobacz większe

Za bramą marzeń - Roman Maliński

Nowy produkt

Wyda. I, s. 194, format 145 x 205 mm, oprawa karton lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

Ostatnie egzemplarze!

18,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

„Bum emigracyjny trwa – pisze Autor – Miliony Polaków rusza w świat w poszukiwaniu przyjaznego miejsca na ziemi. Kosztujemy emigracyjnego chleba, poniewierki, deptania ludzkiej godności rodaków przez rodaków. Polak jak ci nie szkodzi, to już ci pomógł – takie słowa usłyszałem któregoś dnia na ulicy w Nowym Jorku.
  Tej bolesnej prawdy doświadczyłem na własnej skórze”.
  „Oderwać się od tej powieści niełatwo, a jeszcze trudniej o niej zapomnieć. Los emigrantów, uchodźców, podróżników z przymusu – Głównie ekonomicznego, chociaż dotyczy młodych, fascynuje przecież wszystkich.
  Opowieść fascynująca; rzeczywistość rozwiniętego, a może już wynaturzonego kapitalizmu i buszujący w niej rodacy wcielają się w osobowości ze współczesnej mitologii amerykańskiej...
  Stare mity trzymają się nowe pryskają.”
 
  Andrzej Zaniewski

  Roman Maliński, ur. w 1954 r. w Poznaniu, jest z wykształcenia elektrykiem. Po ukończeniu studiów pracował na Politechnice Poznańskiej na stanowisku inżynieryjno-technicznym. Ukończył też trzy kierunki studiów podyplomowych, w tym pedagogikę.
  W latach 2007-2008 przebywał w Stanach Zjednoczonych, pracując w polonijnych firmach budowlanych.
  Osobiste przeżycia i fascynujące historie mieszkających tam i pracujących Polaków zainspirowały go do napisania wspomnień, które prezentujemy Czytelnikom.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Za bramą marzeń - Roman Maliński

Za bramą marzeń - Roman Maliński

Wyda. I, s. 194, format 145 x 205 mm, oprawa karton lakier.