Samobój - Andrzej Górny Zobacz większe

Samobój - Andrzej Górny

Nowy produkt

Wyd. I, s. 245, format 145 x 205 mm, oprawa karton., lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

12,60 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Andrzej Teofil Górny


             Z żalem żegnamy Andrzeja Teofila Górnego, uczestnika Poznańskiego Czerwca 1956, z wykształcenia ekonomistę , który w latach sześćdziesiątych XX w. zajął się literaturą.

             Ceniony pisarz i krytyk teatralno-filmowy jest autorem kilkunastu powieści ,tomów opowiadań, także książek krytyczno-literackich. Swe utwory wydawał także w drugim obiegu.

             W Ludowej Spółdzielni Wydawniczej opublikował trzy powieści: "Samobój " (2007),  "Skazany" (2012) i ostanie swe dzieło "Bez dna", które ukazało się już po Jego śmierci.

             Był pisarzem nietuzinkowym, drążył zakamarki duszy człowieka zderzającego się ze współczesnością , światem, który nie zawsze akceptował.   Cześć Jego Pamięci

                           Zarząd Ludowej Spółdzielni Wydawniczej

  Kolejna książka Andrzeja Górnego, autora m.in. powieści W podróży, ukazuje problemy bohatera w niemal szekspirowskim wymiarze: mieć czy być? Autor stawia pytania o naturę relacji międzyludzkich - czym jest przyjaźń, miłość, wierność samemu sobie. Do czego prowadzi destrukcyjne oddziaływanie pamięci... Tłem ciekawego, wielowątkowego utworu Górnego jest rzeczywistość przełomu XX i XXI wieku, w której nie do końca - mimo sukcesów biznesowych - odnajduje się główny bohater powieści, uwikłany w konflikt między interesem firmy, którą prowadzi, a życiem osobistym.
Książka ciekawa i pouczająca. Polecamy.
Większe fragmenty książki i informacje o autorze na stronie http://www.andrzejgorny.pl


Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Samobój - Andrzej Górny

Samobój - Andrzej Górny

Wyd. I, s. 245, format 145 x 205 mm, oprawa karton., lakier.