Tajemnice gór Flindersa – Marek Żbik Zobacz większe

Tajemnice gór Flindersa – Marek Żbik

Nowy produkt

Wyd. I, s. 155, format 145 x 210 mm, oprawa kartonowa lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

17,85 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 Książka jest opowieścią o naukowcu uwikłanemu w niezrozumiałe na pozór sytuacje, których każdy może doświadczyć na co dzień. Akcja noweli toczy się w szarym kolorycie Polski Ludowej stanu wojennego kontrastując z kolorową Japonią i dalej z tajemniczym centrum kontynentu Australii. Książka zachowuje równowagę między trzema gatunkami, z jednej strony tekst ma bez wątpienia charakter popularnonaukowy, z drugiej jest po prostu ciekawie napisaną opowieścią o człowieku - naukowcu, jego rodzinie i pasji, z trzeciej jest to fantastyka osadzona w tajemniczych pustkowiach Australii.
  Autor jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Queenslandzkiego w Brisbane, Australia. Ukończył studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1981 roku obronił także doktorat. Po doktoracie zajmował się badaniami materii pozaziemskiej. Jako pierwszy prowadził badania gruntu księżycowego w Polsce. Od 1992 roku mieszka w Australii; w roku 2011 jako Profesor Wizytujący prowadził cykl wykładów na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
  Autor siedmiu książek oraz publikacji w periodyku „Wszechświat”, popularyzujących wiedzę o przestrzeni kosmicznej i planetach.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tajemnice gór Flindersa – Marek Żbik

Tajemnice gór Flindersa – Marek Żbik

Wyd. I, s. 155, format 145 x 210 mm, oprawa kartonowa lakier.