On i One - Felicja Bo•S•ska (Felicja Borzyszkowska-Sękocińska) Zobacz większe

On i One - Felicja Bo•S•ska (Felicja Borzyszkowska-Sękocińska)

Nowy produkt

Wyd. I, s. 209, format 145 x 210 mm, oprawa kartonowa lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

22,05 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

   Felicja Borzyszkowska - Sękowska - autorka blisko trzydziestu książek - jest multiinstrumentalistką w orkiestrze kultury polskiej. Przyciąga Czytelników krytyczną i analityczną, a równocześnie pełną ironii i życzliwości wizją naszych czasów.  Wybacza  "czarnym charakterom"  i  "farbowanym lisom",   rozgrzesza  ich i usprawiedliwia. Rozumie ludzi z ich wadami i  kompleksami, zróżnicowaniem mentalnym, co świadczy o znajomości życia i własnym bogatym doświadczeniu. Jest przy tym osobowością nie poddającą się powierzchownym ocenom.
     "On i One"  to  interesująca  opowieść  o  uczuciach  i   namiętnościach,   wielkiej miłości   i    próbie   pozostania   sobą.    W    szarym    i    przaśnym,   groteskowym  i ćwierćtotalitarnym światku PRL-u oryginalna i barwna osobowość głównej bohaterki zmaga się z tradycyjnymi schematami moralnymi, z zastanymi konwenansami. Smutna i niebezpieczna rzeczywistość ukazana jest z bogactwem szczegółów i spraw znanych Autorce z autopsji, z wnikliwej obserwacji.
     W   powieści   występują osoby fikcyjne, a także znane i mniej znane, niekiedy pod własnymi nazwiskami. Pisarski temperament   Autorki   zmusza   ją   niekiedy   do   uczuciowego  - dynamicznego potraktowania zdarzeń i bohaterów, niekiedy osób znanych   jej,   a   często   bliskich.   Dramatyczne  sytuacje,  wnikliwość   spojrzenia i   specyficzny   styl   tej   prozy    mogą     zafascynować     Czytelnika   wrażliwego  i pamiętającego opisywane tu czasy, w których każdy starał się zachować swój autentyczny, chociażby najmniejszy obszar wolności. Powieść "On i One" jest próbą połączenia klasycznej formy noweli, a więc literatury pięknej, z realistyczną scenerią i chronologią zdarzeń. Nie każdemu pisarzowi takie połączenia się udają...
    Warto przypomnieć, że dr Felicja Borzyszkowska - Sękowska stworzyła Klub Kobiet Twórczych,  który swymi spotkaniami i imprezami przez lata przyciągał tłumy warszawiaków. Obecnie organizuje  Ogólnopolskie Festiwale Fraszek w rest. "Literatka".

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

On i One - Felicja Bo•S•ska (Felicja Borzyszkowska-Sękocińska)

On i One - Felicja Bo•S•ska (Felicja Borzyszkowska-Sękocińska)

Wyd. I, s. 209, format 145 x 210 mm, oprawa kartonowa lakier.