Dobra nasza - Jolanta Laura Flores Zobacz większe

Dobra nasza - Jolanta Laura Flores

Nowy produkt

Wyd. I, s. 520, format 210 x 150 mm, oprawa karton. lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

29,40 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

„Dobra nasza” jest debiutancką powieścią Jolanty Laury Flores – dziennikarki, tłumaczki i znawczyni literatury rosyjskiej. To wielowątkowa opowieść o kujawskiej wsi czasu przełomu wywołanego przystąpieniem Polski do UE, czasu galopujących zmian strukturalnych i obyczajowych. Poprzez historie krwistych bohaterów wprowadza w świat, który powoli przemija, ustępując miejsca suburbialnym przestrzeniom pozbawionym wyraźnej tożsamości. Trzymająca w napięciu opowieść o życiu mieszkańców Dobrej pokazuje ich codzienność, w którą wkradają się odwieczne ludzkie namiętności, miłość, zdrada, a także zbrodnia.

…Wyskoczył z auta i ujrzał zgromadzony na podwórzu tłum, dopiero po chwili zauważył karetkę. Wszyscy oprócz szlochającej rodziny zwrócili się w jego stronę, ale nikt nie odważył się wyjść mu naprzeciw i przygotować do przerażającej prawdy. Szedł więc w jej stronę, jak na stracenie, czując już całym sobą, że stało się coś przerażającego. Jednak to, co zobaczył, nie mogło być straszniejsze.
Zgiął się w pół, jak uderzony młotem, twarz oblała się krwią, a wszystkie żyły nabrzmiały, jakby je nagle ktoś nadmuchał. Zacisnął pięści, pokonany opadł na kolana i wydał z piersi krzyk potężny, który mu zabił na chwilę słuch, pozbawił zmysły czucia, jakby się w niego cały zapadł i zatracił...


                                                                                                                    (fragment książki)

28 października 2015r. powieść Jolanty Flores była prezentowana w Programie TVP w Kąciku Literackim "Teleexpressu".

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dobra nasza - Jolanta Laura Flores

Dobra nasza - Jolanta Laura Flores

Wyd. I, s. 520, format 210 x 150 mm, oprawa karton. lakier.