Morderstwa w St. Andrews - Zbigniew Badowski Zobacz większe

Morderstwa w St. Andrews - Zbigniew Badowski

Nowy produkt

Wyd. I, 153, format 120 x 170 mm, oprawa kartonowa lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

19,95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 Zbigniew Badowski, autor Legend tatrzańskich, Helleńskich impresji oraz kilku jeszcze zbiorów poezji, niespodziewanie dla czytelników, wyruszył w kierunku prozy, pisząc najpierw fantastyczną opowieść o losach marsjańskiej ekspedycji, następnie zbiór nowel o zaskakujących zakończeniach a na koniec znakomitą powieść historyczną Paź królowej Ginewry – sięgającą czasów legend arturiańskich.
    Tym razem narodziła się powieść sensacyjno-kryminalna – nowatorsko złożona z powiązanych ze sobą ściśle czterech części o budzącym rozległe skojarzenia tytule Morderstwa w St. Andrews. Główny bohater to lekarz a równocześnie mistrz sztuki detektywistycznej, wielbiciel Conan-Doyle’a, koneser dobrych trunków i atrakcyjny mężczyzna budzący zainteresowanie pięknych i bogatych kobiet.
    Stare zamki i miasta, Londyn, Edynburg i oczywiście tytułowe St. Andrews są tłem bogatych w sensacyjne momenty opowieści przeznaczonych dla czytelników poszukujących wartościowych, ciekawych utworów o szybkiej akcji i zaskakujących rozwiązaniach. Retrospekcje, opowieść w opowieści, wspomnienia powracające czynią z tej książki znakomitą lekturę, od której nie można się oderwać. Są w niej również wątki polskie: bohaterskie dywizjony z Bitwy o Anglię podczas Drugiej Wojny Światowej, zmagania szpiegów, tajne rozmowy przywódców... Budzące trwogę morderstwa zostaną jednak rozwikłane. I tu powstrzymam się od dalszego omawiania książki. Po prostu trzeba ją przeczytać...


                                                                                                  Andrzej Zaniewski

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Morderstwa w St. Andrews - Zbigniew Badowski

Morderstwa w St. Andrews - Zbigniew Badowski

Wyd. I, 153, format 120 x 170 mm, oprawa kartonowa lakier.