Semper in altum Zawsze w wzwyż tom II - Marian Dziwisz Zobacz większe

Semper in altum Zawsze w wzwyż tom II - Marian Dziwisz

Nowy produkt

Wyd. I,s. 192, format 149 x 210 mm, oprawa kartonowa lakierowana.

Więcej szczegółów

Dostępna

22,05 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Marian Dziwisz ur. 1 stycznia 1943 r. we wsi Michałówka (Michałowice) koło Krakowa.Ukończył Szkołę podstawową w Woli Zachariaszowskij; Małe Seminarium Duchowne XX Misjonarzy w Krakowie (1961). Zdobył wykształcenie polonistyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (1966) oraz stopień doktora nauk humanistycznych w dziedzinie filozofii (1980). Był redaktorem
i sekretarzem redakcji: miesięcznika społeczno-kulturalnego „Zdanie” i „Pisma Literacko-Artystycznego” w Krakowie; adiunktem w Instytucie Kształcenia Nauczycieli ODN w Krakowie; nauczycielem w V Liceum Ogólnokształcącym; Zespole Szkół Gstronomicznych Nr 1; XIX Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Debiutował na łamach „Nowej Wsi” (1978). Swoje wiersze oznaczone nazwiskiem
Marian S. Dziwisz publikował m.in. na łamach: „Zdania”, „Okolic”, „Pisma Literacko-Artystycznego”. Wydał tomiki: Grawitacje BPL-A, Kraków 1989, Wędrówka ku niebu, Kraków 1992; Bieszczadami natchnione, Kraków 1998; jest redaktorem antologii tekstów religioznawczych „Buddyzm”, „Taoizm”, „Judaizm” oraz autorem: haseł z filozofii i religioznawstwa w Popularnej Encyklopedii Powszechnej wyd. Fogra, tekstów naukowych i popularnonaukowych. Od 2006 na emeryturze.
W 2015 r. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza opublikowała I tom opowieści Semper in Altum – Zawsze wzwyż.
W drugim tomie opowieści autor zawarł wspomnienia związane z rodzinną wioską oraz z czasu studiów w Krakowie w latach 1961–1966, w których pojawiają się nazwiska znanych osób, m.in.: Jana Nowickiego. Leszka Mazana, Mieczysława Czumy, Zbigniewa Bajki, Jerzego Cnoty, Jerzego Grotowskiego.
W przygotowaniu trzecia część Semper in Altum, czyli Opowieści spod Michałowickiego Lasu, w której m.in. znajdą się wspomnienia z wydarzeń studenckich 1968 r.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Semper in altum Zawsze w wzwyż tom II - Marian Dziwisz

Semper in altum Zawsze w wzwyż tom II - Marian Dziwisz

Wyd. I,s. 192, format 149 x 210 mm, oprawa kartonowa lakierowana.