Jeszcze ze mną zatańczysz – Ryszard Wytrych Zobacz większe

Jeszcze ze mną zatańczysz – Ryszard Wytrych

Nowy produkt

Wyd. I, s. 177, format 149 x 210 mm, oprawa kartonowa lakierowana

ISBN 978 83 205 5840 1

CN 4905 91 00

Więcej szczegółów

43,00 zł brutto

43,00 zł za 1 egz.

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Ryszard Wytrych (1952) jest autorem powieści Orły na śniegu (2009 – Wydawnictwo Zysk i S-ka) oraz Czwarty grzech (2012) i Z nurtem ale pod prąd (2016) – Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza.
Książka jest zbiorem wybranych opowiadań oraz tekstów o charakterze publicystycznym. Wzruszające utwory literackie zainspirowały prawdziwe wydarzenia. Felietony Wytrycha cechuje prześmiewczy humor przeplatany zabawną autoironią. Zaprezentowane w eseju spojrzenie obnaża bezrozumność niektórych ludzkich zachowań i maskowane skłonności do udawania innych niż jesteśmy w istocie. Prowokuje emocjonalną drapieżnością i zmusza do myślenia.

Świat i zanurzony w nim człowiek to nieustanny ruch materii oraz wariacje umysłu.Ciągła rywalizacja która uskrzydla i pogrąża. To jasność oraz szarość o różnym natężeniu. To walka dobra ze złem - w głowie i w otoczeniu, to światłość i ciemnota, głupota oraz mądrość. To roztwór zafałszowania mącący wodę życia, to małość oraz wielkość, dobre i złe intencje, piękno oraz brzydota. Czasem aż trudno uwierzyć, że wszystkie owe cechy, w przeróżnym natężeniu, mogą się mieścić w jednej głowie.”

Opinie

Oceń 
2023-05-11

Beata

Zakupiłam tę książkę i nie żałuję. Myślałam, że pierwsze opowiadanie: Jeszcze ze mną zatańczysz, będzie najlepszym opowiadaniem ( wiadomo,kobiety to romantyczki ), i jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się to nieprawdą. Opowiadania są tak życiowe, że w każdym z nich, odnajduję trochę z własnych doświadczeń, trochę z pytań które też mam do świata, lub zasłyszane od znajomych historie. Przeczytałam jednym tchem, bo wciągają człowieka po całości i skłaniają do refleksji. Gratuluję autorowi tematyki, ale też pięknego literackiego języka i stylistyki. Z racji tego, że czasem też coś piszę, wiem że nie jest to wcale łatwe. Warta przeczytania. Polecam

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Jeszcze ze mną zatańczysz – Ryszard Wytrych

Jeszcze ze mną zatańczysz – Ryszard Wytrych

Wyd. I, s. 177, format 149 x 210 mm, oprawa kartonowa lakierowana

ISBN 978 83 205 5840 1

CN 4905 91 00

Produkty powiązane