Tampo siampo - Andrzej Mierzejewski Zobacz większe

Tampo siampo - Andrzej Janusz Mierzejewski

Nowy produkt

Ilustracje - Barbara Kuropiejska-Przybyszewska

Wyd. I, s. 24, B5, okładka kartonowa lakierowana
ISBN 978-83-205-5979-4

Więcej szczegółów

15,00 zł brutto

15,00 zł za egzemplarz

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Tampo siampo: Pudełeczko barw pełne jest pierwszą książeczką-kolorowanką z autorskiej serii SŁUCHAM POWTARZAM KOLORUJĘ przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym.
    Celem serii jest towarzyszenie najmłodszemu odbiorcy w nawiązywaniu bliższego i bardziej dynamicznego kontaktu z utworem poetyckim – nie tylko w jego warstwie głosowej, werbalno-znaczeniowej, lecz również plastycznej, wzrokowo-emocjonalnej.
    Taka forma poetyckiej inicjacji pozwala na pełniejsze przyswojenie wiersza przez dziecko – zarówno w sposób spontaniczny (poprzez wielokrotne słuchanie, a następnie powtarzanie wpadających w ucho fragmentów), jakteż aktywizowany (poprzez kolorowanie samodzielnie wybranych ilustracji).
    Wierszyk Tampo siampo pochodzi ze zbiorku Autora Mniemanki zagadanki (LSW 2020).
  Wzbogaceniu i pogłębieniu odbioru utworu poetyckiego służy też jego szczególna oprawa graficzna – między innymi ukryte w książeczce „zabawy--zadania”, dzięki którym najmłodszy odbiorca nawiązuje także pozasłowny, manualno-wizualny kontakt z tekstem. W wierszyku Tampo siampo takim zadaniem-zabawą jest dostrzeganie różnic w ilustracjach oraz stosowanie odpowiednich barw w towarzyszących utworowi kolorowankach.
    Z nadzieją, że seria SŁUCHAM POWTARZAM KOLORUJĘ spotka się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem zarówno przez najmłodszych, jak i tych „nieco” starszych czytelników, Życzymy wszystkim aktywnej (tampo siampo) i kolorowej lektury!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tampo siampo - Andrzej Janusz Mierzejewski

Tampo siampo - Andrzej Janusz Mierzejewski

Ilustracje - Barbara Kuropiejska-Przybyszewska

Wyd. I, s. 24, B5, okładka kartonowa lakierowana
ISBN 978-83-205-5979-4

Produkty powiązane