Zwierzograjki .Bajki z morałem dla najmłodszych - Zuzanna Butkiewicz Zobacz większe

Zwierzograjki. Bajki z morałem dla najmłodszych - Zuzanna Butkiewicz

Nowy produkt

Wyd. I, s. 69, format 148 x 210mm, oprawa kartonowa lakierowana

ISBN 978 83 205 5865 4

KOD CN 4905 91 00

PL

Więcej szczegółów

33,00 zł brutto

33,00 zł za 1 egz.

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Prezentowane w tym tomiku opowiadania są dobre dla dużych i małych, dzieci i dorosłych. Napisane są prostym językiem, który nadaje lekkości prezentowanym treścią.

Krótkie i sympatyczne, niczym Bajki Ezotopa, opowiadania zawarte w tej książce dają czytelnikowi szansę własnej refleksji na temat tego, co można osiągnąć różniąc się od pozostałych.

Zachęcam do lektury, aby zobaczyć wspaniały świat możliwości, jakie sami posiadamy, lecz czasem potrzebujemy o tym przeczytać.

Andrzej Kamiński

Ślepa koza Zuzanna

W zacisznym gospodarstwie, gdzie słońce rozświetlało zielone pastwiska i dzwonki kwiatów tańczyły na wietrze, mieszkała ślepawa koza o imieniu Zuzanna. Pomimo utraty wzroku, Zuzanna emanowała niezwykłą siłą ducha i zdolnością do czerpania radości z życia.

Zuzanna jako młode koźlę straciła wzrok w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jednak to niefortunne zdarzenie nie przeszkodziło jej w czerpaniu z pełni życia na gospodarstwie. Wzrok w prawdzie był jej zabrany, ale nie odebrano jej ciekawości, radości, ani zdolności do odkrywania świata wokół niej.

Nawet pomimo swojego ograniczenia, Zuzanna stała się nieocenioną częścią społeczności gospodarskiej. Była baczna na dźwięki, znała każdy zakątek pastwiska, a jej zmysły dotyku i węchu były niewiarygodnie rozwinięte. Potrafiła rozpoznać każde zwierzę po zapachu, a jej kroki były pewne, jakby miała w sobie magiczną zdolność poruszania się po świecie bez wzroku.

Zuzanna stała się inspiracją dla innych zwierząt w gospodarstwie. Jej niezłomny duch i radość życia sprawiły, że ludzie i pozostałe zwierzęta nauczyły się widzieć piękno w innych formach niż tylko wizualne. Zuzanna pokazywała, że życie może być pełne pomimo trudności, a każdy dzień jest darem do odkrywania radości życia.

Ta niewidoma koza stała się symbolem siły, wytrwałości i zdolności do dostosowania się do zmieniających się warunków. Jej historia przypominała wszystkim, że każdy, niezależnie od ograniczeń, może znaleźć swoje miejsce w świecie i przynieść radość innym wokół siebie.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zwierzograjki. Bajki z morałem dla najmłodszych - Zuzanna Butkiewicz

Zwierzograjki. Bajki z morałem dla najmłodszych - Zuzanna Butkiewicz

Wyd. I, s. 69, format 148 x 210mm, oprawa kartonowa lakierowana

ISBN 978 83 205 5865 4

KOD CN 4905 91 00

PL