Hetman Stanisław Rewera Potocki – Rafał Golat Zobacz większe

Hetman Stanisław Rewera Potocki – Rafał Golat

Nowy produkt

Wyd. I, s. 164, format 149 x 210 mm, oprawa kart. lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

22,05 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 Książka Rafała Golata, prawnika i fascynata historii Polski, to publikacja popularnonaukowa, która jak w soczewce ukazuje blaski i cienie I Rzeczpospolitej w epoce Wazów i królów elekcyjnych. Autor szczegół prześledził drogę życiową, działalność polityczną, a przede wszystkim karierę wojskową jednego z przedstawicieli potężnego niegdyś, zasłużonego dla Polski rodu magnackiego.
  Jako hetman wielki koronny Stanisław Rewera Potocki (1589 – 1667) odnosił zarówno zwycięstwa, jak i spektakularne porażki; uczestniczył w wojnach z Moskwą, ze Szwedami, Tatarami, Turkami i kozackim powstaniem Bohdana Chmielnickiego. Życie Rewery (przydomek nadany Potockiemu przez szlachtę) było więc nieustannym wojowaniem na wschodnich, północnych i południowych rubieżach Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  Oddawaną do rąk Czytelników książkę R. Golata polecamy tym miłośnikom historii, którzy nie zadowalają się syntetycznymi charakterystykami epoki, lecz dążą do wyrobienia sobie własnych sądów na temat wydarzeń budujących naszą historię, a także motywów działania władców XVII – wiecznej Polski.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Hetman Stanisław Rewera Potocki – Rafał Golat

Hetman Stanisław Rewera Potocki – Rafał Golat

Wyd. I, s. 164, format 149 x 210 mm, oprawa kart. lakier.