Opowieści nie tylko z tej ziemi – Marek Żbik Zobacz większe

Opowieści nie tylko z tej ziemi – Marek Żbik

Nowy produkt

Wyd. I, s. 198, format 210 x 148 mm, oprawa kartonowa lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

Ostatnie egzemplarze!

17,85 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Książka powstała na podstawie wyboru tekstów popularnonaukowych i naukowych jakie autor zamieścił na przestrzeni lat w swoich publikacjach naukowych oraz popularnych książkach i artykułach w czasopiśmie „Wszechświat” w latach 2010-2013. Tematycznie, zawiera opowieści ukazujące ścisłe związki, poprzez które środowisko przestrzeni kosmicznej wpływa na nasze życie codzienne. O związkach tych nie myślimy na co dzień, a postrzegamy je zazwyczaj w postaci nieoczekiwanych zjawisk, czasami wręcz katastroficznych, które zmieniają losy nie tylko jednostek ale decydują o ginięciu gatunków. Ukazuje również w perspektywie poznania coraz to nowych planet z innych układów pozasłonecznych, miejsce Ziemi we wciąż zmieniającym się środowisku kosmicznym.
  Autor jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Queenslandzkiego w Brisbane, Australia. Ukończył studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1981 roku obronił także doktorat. Po doktoracie zajmował się badaniami materii pozaziemskiej. Jako pierwszy prowadził badania gruntu księżycowego w Polsce. Od 1992 roku mieszka w Australii; w roku 2011 jako Profesor Wizytujący prowadzi cykl wykładów na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
  Autor wielu oryginalnych prac naukowych, siedmiu książek oraz periodyku „Wszechświat”, popularyzujący wiedzę o przestrzeni kosmicznej i planetach.
   wszyscy psychole wszak – TO TEŻ SĄ LUDZIE.  Jednym ze składników „bycia człowiekiem” jest właśnie ludzka niedoskonałość, ułomność, psychiczna słabość również. Choroba. Jakakolwiek.
  Nie można o tym zapomnieć.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Opowieści nie tylko z tej ziemi – Marek Żbik

Opowieści nie tylko z tej ziemi – Marek Żbik

Wyd. I, s. 198, format 210 x 148 mm, oprawa kartonowa lakier.