Polska zgwałcona - Stanisław Mikołajczyk Zobacz większe

Polska zgwałcona - Stanisław Mikołajczyk

Nowy produkt

Wyd. I w tej edycji, s. 68, format 20,7 x 19,6 cm, oprawa karton. lakier. + fotografie + płyta CD

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

26,25 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 Do rąk Czytelników oddajemy trzecią publikację z cyklu zawierającego multimedialne (esej, fotografie, płyta CD) prezentacje wybitnych przywódców polskiego ruchu ludowego. Tym razem przypominamy Stanisława Mikołajczyka - jego życie, działalność polityczną, a przede wszystkim napisaną na emigracji książkę pt. Polska zgwałcona.
  Stanisław Mikołajczyk to jeden z najwybitniejszych postaci w ponad stuletniej historii polskiego ruchu ludowego. Jako wybitny polityk i mąż stanu pół wieku temu należał do najgłośniejszych postaci nie tylko w ruchu ludowym, nie tylko w Polsce, ale i mąż stanu na arenie międzynarodowej.
  Znamienną cechą jego postawy politycznej było konsekwentne przedkładanie interesu narodowego i interesu państwowego nad interes partyjny. Jako prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego podjął walkę z sowietyzacją Polski.
   Od początku opowiadał się bezkompromisowo za Polską demokratyczną, w pełni suwerenną, w życiu gospodarczym zaś - za prywatną przedsiębiorczością oraz spółdzielczością. Otwarcie przeciwstawiał się politycznemu dyktatowi komunistów. Jego polityka cieszyła się zdecydowanym poparciem wsi i coraz większymi wpływami w mieście.
Dla ludowców i wielu Polaków stał się wówczas symbolem oporu i niezależności.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Polska zgwałcona - Stanisław Mikołajczyk

Polska zgwałcona - Stanisław Mikołajczyk

Wyd. I w tej edycji, s. 68, format 20,7 x 19,6 cm, oprawa karton. lakier. + fotografie + płyta CD