Nadzieją pisane - Anna Elżbieta Zalewska Zobacz większe

Nadzieją pisane - Anna Elżbieta Zalewska

Nowy produkt

Wyd. I, s. 50, format 120 x 160 mm, oprawa karton. lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

Ostatnie egzemplarze!

10,50 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Anna Elżbieta Zalewska, poetka, tłumaczka, animatorka kultury, ukończyła Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji na UAM w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium z Informacji Naukowej w Warszawie. Germanistykę studiowała w Wiedniu i w Instytucie Goethego w Niemczech. Wydała 14 tomów poezji. Tłumaczy poezję z języków niemieckiego i czeskiego; także prozę m. in. Henri'ego Waltera opowieść o Maksymilianie Kolbe (1992) oraz Aury Migueli „Tajemnica fatimska a pontyfikat Jana Pawła II” (2002).
  Swoje utwory publikowała w almanachach poezji w Polsce i zagranicą oraz w czasopismach literackich.
  Od 2003 r. pełni funkcję prezesa Fundacji Literackiej w Poznaniu, do 2010 r. była prezesem Wielkopolskiego Oddziału ZLP. Członek Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet Euroregionu Pomerania.
  „Anna Elżbieta Zalewska – autorka kilkunastu już zbiorów wierszy – skłania się w zakresie techniki poetyckiej ku grze wyobraźni, starając się, o ile jest to możliwe, wyidealizować i upiększyć otaczający ją świat, a w wierszach jej świat, a w wierszach jej świat przedstawiony. I nawet gdy opisana rzeczywistość wzbudza niepokój, a uczucia wydają się niepewne, zawsze pozostaje świetlista szansa...

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nadzieją pisane - Anna Elżbieta Zalewska

Nadzieją pisane - Anna Elżbieta Zalewska

Wyd. I, s. 50, format 120 x 160 mm, oprawa karton. lakier.