Bracie Judaszu - Krzysztof Kamil Stolz Zobacz większe

Bracie Judaszu - Krzysztof Kamil Stolz

Nowy produkt

Wyd. I, s.139, format 125 x 235 mm, oprawa kartonowa lakierowana.

Więcej szczegółów

Dostępna

12,60 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Krzysztof Kamil Stolz urodził się 24 stycznia 1951 roku w Białej Piskiej na Mazurach, w rodzinie nauczycielskiej pochodzącej z kresowych Baranowicz. Jego matka Maria Stolz - po powrocie z robót przymusowych w głębi III Rzeszy Niemieckiej - była nauczycielką mazurskich dzieci w Drygałach, Wejsunach i w Białej Piskiej.
   Ukończył filologię polską i studia doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim. Jest dyplomowanym
wychowawcą oraz znanym działaczem społecznym. Od 1994 r. wspólnie z żoną Mirosławą, prowadzi Ognisko Wychowawcze Nr 1 im. Kazimierza Lisieckiego w Gdańsku dla osiemdziesięciu czterech wychowanków.
    Debiutował w gdańskich "Literach" w 1973 r. Dotychczas opublikował następujące książki poetyckie: Szpitale; Requiem dla poety: teraz jesteś; Żeby zbliżyć się do ciebie; Szpitale, wiersze i poematy - wybór poezji; Ale powiedz tylko słowo..., Jeśli chcesz możesz mnie uzdrowić.
     Jak pisze Andrzej Zaniewski - tytułowy bohater tomu Judasz, nazwany przez poetę Bratem, to postać wyjątkowo tragiczna i nieszczęśliwa, ukazana z głęboką znajomością analizy psychologicznej, a równocześnie jakby współczesna i bliska nam, małym zapracowanym mrówkom, tworzącym cywilizację XXI wieku. Osobowość Judasza, tu - na stronach poematy - złożona, kontrowersyjna, zbuntowana, rozpaczająca - nawiązuje do postaci z kręgu Biesów Fiodora Dostojewskiego, czy Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. A równocześnie, w dopracowanej formie, to niemal czysta ars poetica poezji tworzonej dzisiaj przez mieszkającego pod Gdańskiem polskiego pisarza.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bracie Judaszu - Krzysztof Kamil Stolz

Bracie Judaszu - Krzysztof Kamil Stolz

Wyd. I, s.139, format 125 x 235 mm, oprawa kartonowa lakierowana.