Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski Zobacz większe

Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski

Nowy produkt

Wyd. I, s. 71, format 145 x 205 mm, oprawa karton. lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

15,75 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Tadeusz Chabrowski zadebiutował jako prozaik powieścią Skrawki białego habitu (LSW). Utrzymuje stały kontakt z krajem, jego utwory regularnie drukowane są w krajowej prasie literackiej.
   Jego poezję charakteryzuje konfesyjność i refleksyjność, a motyw rozmowy z Bogiem przewija się przez niemal całą jego twórczość. Krytyka literacka i środowisko pisarskie sytuują go w reformatorskim nurcie poezji kapłańskiej – tym, któremu dał początek ks. Jan Twardowski i który w ostatnich dekadach dynamicznie rozwijał się w polskiej poezji i prozie pod patronatem takich czasopism, jak „Więź”, „Tygodnik Powszechny” czy „Znak”.
   Magister Witalis to najnowszy tom Chabrowskiego – w tych wierszach znajdujemy dylemat współczesnego człowieka rozdartego między katolickim rygorem a życiem cywilnym, dogmatem a własną wizją świata, między poczuciem obowiązku wobec Boga i jego praw a pragnieniem wolności. Afirmacja świata i radości z jego istnienia towarzyszy w Magistrze Witalisie świadomość nieubłaganego przemijania i bezsilności człowieka ulotności życia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski

Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski

Wyd. I, s. 71, format 145 x 205 mm, oprawa karton. lakier.