Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski Zobacz większe

Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski

Nowy produkt

Wyd. I, s. 71, format 145 x 205 mm, oprawa karton. lakier.

Więcej szczegółów

Dostępna

Ostatnie egzemplarze!

15,75 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Tadeusz Chabrowski zadebiutował jako prozaik powieścią Skrawki białego habitu (LSW). Utrzymuje stały kontakt z krajem, jego utwory regularnie drukowane są w krajowej prasie literackiej.
   Jego poezję charakteryzuje konfesyjność i refleksyjność, a motyw rozmowy z Bogiem przewija się przez niemal całą jego twórczość. Krytyka literacka i środowisko pisarskie sytuują go w reformatorskim nurcie poezji kapłańskiej – tym, któremu dał początek ks. Jan Twardowski i który w ostatnich dekadach dynamicznie rozwijał się w polskiej poezji i prozie pod patronatem takich czasopism, jak „Więź”, „Tygodnik Powszechny” czy „Znak”.
   Magister Witalis to najnowszy tom Chabrowskiego – w tych wierszach znajdujemy dylemat współczesnego człowieka rozdartego między katolickim rygorem a życiem cywilnym, dogmatem a własną wizją świata, między poczuciem obowiązku wobec Boga i jego praw a pragnieniem wolności. Afirmacja świata i radości z jego istnienia towarzyszy w Magistrze Witalisie świadomość nieubłaganego przemijania i bezsilności człowieka ulotności życia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski

Magister Witalis - Tadeusz Chabrowski

Wyd. I, s. 71, format 145 x 205 mm, oprawa karton. lakier.