7 Światów i Siódme Niebo – Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska Zobacz większe

7 Światów i Siódme Niebo – Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska

Nowy produkt

Wyd. I, s. 270, format 210 x 147 mm, oprawa kartonowa lakierowana.

Więcej szczegółów

Dostępna

22,05 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Elżbieta Stankiewicz - Daleszyńska - absolwentka UAM (Wydział Chemii) i Studiów podyplomowych z zakresu Organizacji i Zarządzania Oświaty. Pedagog, wieloletni metodyk przedmiotów chemicznych w IKNODN w Poznaniu.
   Debiutowała poetycko w "Nurcie" (1982). Autorka trylogii "Pani Egucka", poematu APO 2012 (2010), tomiku poezji "Pani Egucka pisze wiersze", "Facecik bzdecik" (2011), tomu prozy - opowiadań "Triada oniryczna" (2011). Prezentacje prozę w audycji - Pocztylion Literacki. Radio Emaus (2012).

 "W opowiadaniach Elżbiety Stankiewicz - Daleszyńskiej światy wciąż przenikają się. Dwoistość osoby urodzonej pod znakiem Bliźniąt nie pozwala na postawienie ostatecznej granicy, wymusza ścieranie się wątków i osobowości w pozorny chaos, naznaczony egzotycznym profetyzmem - tajemną wiarą. Przenikanie wielowymiarowej rzeczywistości wydaje się prawie uchwytne za sprawą wiary i ducha czasów. Teksty wymagają skupienia i uwagi, aby w gąszczu informacji wyłuskiwać istotne fragmenty naprowadzające na sens poszukiwań prawdziwej i przerażającej historii o ciotkach i SZALONYM KNIAZIU."
Alicja Kubiak

   "Przedmioty dają poczucie zakotwiczenia w życiu, wiążą nas z przyszłymi pokoleniami. Pani Egucka w "bucikach od Ryłki" pewnej stąpa po kładce, oddzielającej realny, bezpieczny świat oddzielającej realny, bezpieczny świat od nieznanego bytu (w zakamarkach którego czai się zło); bo przecież, jak pisze autorka „każdy musi przekroczyć WŁASNE piekła, by wydostać się na drogę, gdzie na poboczach płoną ARKADYJSKIE ŚWIATŁA".

Barbara Kęcińska – Lempka

Opinie

Oceń 
2021-07-11

Słabe

Słaba książka, dawno gorszej nie czytałam.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
2021-07-11

Żenada

Żenada nie książka, nie wstyd wam tego sprzedawać?

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

7 Światów i Siódme Niebo – Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska

7 Światów i Siódme Niebo – Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska

Wyd. I, s. 270, format 210 x 147 mm, oprawa kartonowa lakierowana.

Produkty powiązane