Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Nowy produkt
Wyd. I, s 261, format 125 x 195 mm, oprawa kartonowa lakierowana
ISBN 978 83 205 5846 3
CN 4905 91 00
PL
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Plastikowe miasto
Powieść strumienia świadomości, napisana z lekką swadą i specyfiką narracji dla Czytelnika, który lubi dziwić się mowie pozornie zależnej. Ożywiana nurtem dialogu, zdarzającego się między – manekinami? Ludźmi? Iluzja stałości, iluzja ruchu. A może…
…etiudy literackie prozą, złożone z quasi odrębnych zjawisk, refleksji i odczuć z uwzględnieniem natury ludzkiej, odbitej w oczach – bohaterek zdarzeń? Realizm magiczny czy metafora naszych czasów?
Czy też szukanie i odnajdywanie znaków, w czas się gdy nie ma zatrzymania bo usunięto wszystkie krzesła? Dlatego wciąż stoją. Oniemiałe, zmęczone. Zagubione w świadomości. Stoją jako dowód.
Ciche znaki – Miss i Ell – dwa paradoksy. Manekiny, które próbują nadać sens dniom, wciąganym w główny nurt upływu. Czy zdążą?
Groteska? Słodka ironia czy gorzki żart?
(z epilogu Autorki)
Mira Umiastowska pedagog, trener artterapii i kreatywności. Autorka wierszy i prozy. Nakładem autorskim (MiruLibro) wydała siedem książek poetyckich – dwie ostatnia to: Sztuka Stania czyli Papierski w ogrodzie (2021 rok) i Nie zabijajcie Julietty (2021). Nagradzana w konkursach literackich. Fragmenty twórczości publikowano w kwartalnikach kulturalnych: „SEKRETY ŻARu”, „Poezja dzisiaj”, „Własnym Głosem”.
Jest współautorką almanachów i antologii, m.in. Do czytania „SPP OW, 2023”, Antresola Literacka (WSTK, 2023). Należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
W twórczości poetyckiej często nawiązuje do sztuk wizualnych. Chętnie posługuje się ekfrazą i symbolem.
Na razie nie dodano żadnej recenzji.